Defterinizi Kullanmanın 6 Farklı Yolu – Outliers Notebook TR
300 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
300 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!

Defterinizi Kullanmanın 6 Farklı Yolu

tarafından tarihinde yayınlandı.

 GÜNLÜK TUTARKEN

 Üzerinde çalışacağınız en iyi proje kendinizsiniz ve günlük tutmak oraya ulaşmanıza yardımcı olabilir. Günlük tutmak kendiniz için biraz alan yaratmanın harika bir yoludur ve günlük tutmanın faydaları arasında kişisel gelişim, yaratıcılığı artırma, öz disiplini güçlendirme ve genel sağlığınızı iyileştirme rahatlıkla sayılabilir. Kendinizi defterinize anlatın ve daha sonra geri dönüp okuduğunuzda ne kadar yol aldığınızı, ne kadar değiştiğinizi ve geliştiğinizi görüp kendinizi tanıma yolundaki adımlarınızı daha sağlam atın.

 İŞ YERİNDE

Önümüzdeki Pazartesi toplantısına, dizüstü bilgisayarınızın yanında bir de defter getirin. Dizüstü bilgisayarlar ne kadar verimli olursa olsun, dikkat dağıtıcı olabilirler. Kimse biriyle sadece kafasının cihazına gömülü olduğunu görmeye çalışmaktan hoşlanmaz. Toplantılarda deftere not almak hem sizin verimliliğinizi artıracak hem de daha iyi vakit geçirmenize olanak tanıyacak, bize güvenin! Elle yazmanın öğrenmeye etkisi konusundaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 OKUL ÇALIŞMALARI İÇİN

Her dönem sizden daha fazla çaba gerektiren derslerle mücadele etmeniz gerekiyor, biliyoruz. Ancak bunları öğrenmek sizin gelişiminiz için hayati önem taşıyor. Başka ülkelerde çok yaygın bir not alma yöntemi olarak diz üstü bilgisayarlar kullanılsa da, Türkiye’de öğretmenler öğrencilerinin deftere not almalarını tercih ediyor ve destekliyorlar. Bunun nedeni ise elbette öğrenmeye olan katkısı, okulda deftere not almaya başlayın ve yaşadığınız değişime tanık olun. Hem dersi bilgisayarınızdaki dikkat dağıtıcılar olmadan dinlediğiniz için daha verimli bir ders geçirecek hem de deftere not aldığınız için konuları daha hızlı öğreneceksiniz.

ÇİZİM DEFTERİ OLARAK

Kelimelerle anlatamıyorsanız,  çizmeyi deneyin! Bir çizim defteri, karalamalarınız, eskizleriniz ve resimleriniz için mükemmel bir tuvaldir. Düşüncelerinizi ifade etmenin yanlış bir yolu yok! Yaratıcı olun ve sanat eserlerinize parıltı, kraft kağıt, çıkartmalar, çiçekler ve canınızın istediği gibi somut malzemeler eklemeyi deneyin. Önemli olan hislerinizi aktaracak bir yol bulmanız, öyle değil mi? Üstelik çizimlerinizi Outliers App sayesinde hızlıca dijital ortama aktarabilir, bu sayede fotoğraf düzenleme uygulamaları ile onları başka şeylere çevirebilirsiniz, örneğin bir sonraki tişörtünüzün baskısı! Çizim defteri olarak Outliers Notebook’un çizgisiz defterlerine göz atmanızı öneririz.

SEYAHAT GÜNLÜĞÜ OLARAK 

Seyahat etmek için bir isteğiniz varsa ve her yer listenizdeyse, kaçamaklarınızı bir günlüğe kaydetmeye başlayın. Karşılaştığınız tüm farklı ülkeleri, insanları, kültürleri ve deneyimleri not alın. Bu hem geçmiş seyahatlerinizi hatırlamanız için harika bir yöntem olacak, hem de sizi yeni seyahatler planlama konusunda motive edecek bir yöntemdir.

DÜĞÜN PLANLAYICI OLARAK

Kabul etmek gerekir ki düğün bir insanın hayatındaki hem en mutlu, hem de en stresli anlardan biri. Düğün anından önce verilen emek, organizasyon çabası bir insanı gerçekten çok yorabilir. Eğer organizasyonun her detayı ile yakından ilgilenmek, fakat ilgilenirken de sakin kalmak istiyorsanız size önerimiz bu iş için bir defter oluşturmanız. Yemek şirketinden gelinliğe, çiçekçiden kuaföre aklınıza gelen tüm detaylar ile ilgili gerekli organizasyon detaylarını, faturaları, tarihleri tek bir yerde toplayın ve bu sayede her şeyi kolayca halledin. Outliers Notebook’un aylık planlayıcısı ise randevularınız ve önemli notlarınızı kaydetmeniz için bire bir!

 

← Eski YazılarYorum Bırakın

Yorumlar yayınlanmadan önce uygunluk açısından kontrol edilmektedir